انتشارات چنگ

کتب ارائه شده در مورد موسیقی؛ اولین ناشر تخصصی موسیقی در ایران

کتابهایی که برای کورس ابتدایی پیانو نیازمند هستیم
ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢۱  کلمات کلیدی: هانون ، 60 تمرین ، شارل لویی ، پداگوژی

شارل لویی هانون پیانیست ،ارگ نواز و مربی فرانسوی،در سال 1819 میلادی، در فرانسه چشم به جهان گشود.وی کتاب" 60 تمرین برای پیانو" را منتشر کرد که تا به امروز،مورد استفاده ی فراوانی دارد.

 


آدرس های انتشارات چنگ و آموزشگاه موسیقی ندای چنگ
ساعت ٧:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢۱  کلمات کلیدی: انتشارات چنگ ، ندای چنگ ، ماشکفسکی ، برگمولر

انتشارات چنگ، با مدیریت و سرمایه گذاری شخصی علی برلیانی، به عنوان نخستین ناشر تخصصی کتب موسیقی در ایران، از سال 1359 تاکنون، بیش از 250 عنوان کتاب به چاپ رسانده است.

این انتشارات، از چهار واحد اصلی تشکیل شده است:
واحد آموزش و پژوهش، واحد تولید فنی، واحد فروش ونشر و پخش، واحد روابط عمومی
 
نمونه کتاب‌های آموزشی پیانو:
 
یوهان باتیست کرامر: 60 اتود برای پیانو

فردریک فرانسوا شوپن: نکتورن ها برای پیانو

شارل لویی هانون :60 تمرین تکنیکی برای پیانو

موریس ماشکفسکی: اتودها برای پیانو

ژوزف پیشنا : 60 تمرین پیش برنده برای پیانو

یوهان فردریش بِرگمولر : اپوس 100 و 109 برای پیانو

فردیناند بیر : آموزش مقدماتی نوازندگی پیانو

بِلا بارتُک : دنیای کوچک

و ...


نشانی آموزشگاه درجه یک هنری ندای چنگ:
 تهران، خیابان سهروردی شمالی، بالاتر از چهارراه عبّاس آباد، بالاتر از کوچه شهرتاش، شماره 529، طبقه آخر، سمت راست.


         تلفن: 88317763   نمابر: 88505575


نشانی مرکز نشر و  پخش:
          تهران، خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملایری پور، کوچه نوبهار، شماره  20.


          تلفن:  88832745 ، 88317763

http://www.changpublication.com

http://www.changpublication.ir

http://www.nedayechang.ir


آفرینش بر مبنای مقام‌های موسیقی ایران
ساعت ٦:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢۱  کلمات کلیدی: امیرعلی حنانه ، اصطلاحات موسیقی ، آفرینشبر مبنای مدهای موسیقی ایران ، مرتضی حنانه

 

آفرینش بر مبنای مقام‌های موسیقی ایران نوشته: مرتضی حنانه

آنطور که از مطالعه آثار تئوریک موسیقی‌دانان و هنرمندان گذشته ایران استنباط می‌گردد، چنین معلوم می‌شود که موسیقی ایرانی خوشبختانه قبل از هر چیز، موسیقی ایست گامی که ملودی‌های مختلف و همچنین آوازها و آهنگ‌ها‌ی آن بر مبنای اشل‌های متعددی به نام «مقام»ها بنا شده است. یعنی این اشل‌ها یا گام‌های مدال، نقش اصلی موسیقی را ایفا می‌کنند. در موسیقی ایران امروزی نیز وجود همین مقام‌ها بصورت اشل‌های متفاوتی مورد تایید همگان بخصوص محققین و موسیقی شناسان می‌باشد. از طرف دیگر این مقام‌ها در گذشته بصور دیگرو حتی با نام‌های دیگری مطرح بوده است ولی اختلاف بین اشل‌های قدیمی و اشل‌های کنونی بحثی است جداگانه که از حوصله این مقاله خارج است و آنچه مورد نظر ماست، آفرینش آثار هنری بر مبنای همین مقام‌ها و یا اشل‌های موسیقی کنونی ایران است که باز این اشل‌های جدید هم نمی‌تواند مورد تایید و اساتید موسیقی و تئوریسین‌های امروزی نباشد.


باخ 48 پرلود و فوگ برای پیانو-جلد اول
ساعت ٦:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢۱  کلمات کلیدی: پیانو ، یوهان سباستیان باخ ، گروه پژوهش و تحقیقیات چنگ ، امیر علی حنانه


جای خالی چنگ در بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب بین المللی کتاب سال.
ساعت ٥:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢۱  کلمات کلیدی: بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب

جای خالی انتشارات چنگ در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب

خبرگزاری ایرنا - ساعت 9:48 - 10/2/1391
تهران - مدیر مسوول انتشارات 'چنگ' با بیان اینکه این انتشارات در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب حضور نخواهد داشت، اطلاع رسانی نامطلوب در فراخوان نمایشگاه را از عمده ترین دلایل این مهم برشمرد.

'علی برلیانی' روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: انتشارات چنگ به عنوان یکی از فعالان نشر در حوزه تخصصی موسیقی حضور موثری در 24 دوره گذشته نمایشگاه بین المللی کتاب داشته که این خود مهر تاییدی بر فعالیت مدام این انتشارت در عرصه موسیقی است.
وی با بیان اینکه انتشارات چنگ بر پایه نگاه تخصصی در حوزه موسیقی و مداومت در عرصه نشر استوار است، افزود: نبود این انتشارات در نمایشگاه کتاب می تواند تاثیر نامطلوبی بر عرضه آثار مکتوب موسیقایی به علاقه مندان این حوزه داشته باشد.
برلیانی خاطر نشان کرد: انتشارات چنگ با تولید 30 عنوان کتاب در سال گذشته یکی از پرکارترین ناشران در حوزه خود به شمار می‌رود و قرار بود همین تولیدات در نمایشگاه کتاب به عنوان محلی مناسب برای نمایش محصولات عرضه شود که متاسفانه این مهم تحقق نیافت.
وی یادآور شد: اقدامات به منظور حضور در نمایشگاه از چند ماه پیش آغاز شد اما به دلیل اطلاع رسانی نامطلوب مدارک با یک هفته تاخیر از سوی انتشارات چنگ به پایگاه ثبت نام نمایشگاه رسید و مسئولان مربوطه تنها قول حضور در سال آتی را به این انتشارات دادند.
انتشارات چنگ به عنوان یکی از شناخته شده ترین مجموعه در حوزه تخصصی موسیقی مورد توجه بوده و در طول فعالیت خود در چند دهه اخیر کتابهای بسیاری را در عرصه موسیقی علمی تولید و روانه بازار کرده است.

فراهنگ ** 9252** 1588

به یاد بیستمین سالگرد زنده یاد مرتضی حنانه
ساعت ٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱٧  کلمات کلیدی: تمبر یادبود ، مرتضی حنانه ، امیر علی حنانه ، علی برلیانی

این تمبر با همت شخصی آقای برلیانی و عکسی از آثار اصغر بیچاره، هنرمند و دوست دیرینه مرتضی حنانه به مناسبت بیستمین سالگرد زنده یاد مرتضی حنانه تهیه شد که دارای ارزش ویژه ای است. در این تمبر، فردوسی بزرگ و حنانه دیده می‌شوند که موضوع اصلی برگرفته از اثر زیبای «بزرگداشت فردوسی» است. این اثر توسط انتشارات چنگ در سال 1373 به چاپ رسیده است.نمونه ای از دفتر نُت انتشارات چنگ با بهترین کیفیت
ساعت ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱٧  کلمات کلیدی: دفتر نُت ، انتشارات چنگ ، ندای چنگ ، علی برلیانی


مختصری درباره اولین نشر تخصصی موسیقی در ایران
ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱۱  کلمات کلیدی: مرتضی حنانه ، تولید کتاب
  1. مدیر مسئول اولین نشر تخصصی موسیقی ایران ،آقای علی برلیانی است که با بیش از 250 عنوان تولید کتاب موسیقی  و ارائه آن توانسته است در این راستا خدمات ارزنده ای به هنر موسیقی بنماید.در زمینه آهنگسازی نیز ایشان فارغ التحصیل رشته آهنگسازی از هنرستان عالی موسیقی ،تحت نظر زنده یاد مرتضی حنانه به عنوان تنها شاگرد کلاس کمپوزیسون او و دستیار وی درسالهای متمادی و تا واپسین لحظات زندگی این هنرمند برجسته کشورمان بوده است و هم اکنون ادامه راه و دیدگاه استادش را در این راستا ادامه میدهد.روحش شاد.آخرین اثر علی برلیانی در زمینه آهنگسازی قطعه ایست بنام  "بیاد حنانه"که این قطعه بزودی در این سایت ارائه داده خواهد شد.
  2. انتشارات چنگ درصدد دارد تا بتواند در این فضای مجازی ،امکان خرید اینترنتی کتب نشر یافته خود ،و همینطور خرید آثار صوتی موسیقیدانان ارزنده کشورمان را برای علاقه  مندان این هنر والا،فراهم کند و همینطور خرید اینترنتی از این مرکز شامل مزایای ویژه ای است که  برای مخاطبان انتشارات چنگ در نظر گرفته شده است.

← صفحه بعد صفحه قبل →